Futboll

Të rinj nga U-19 dhe Çinari te ekipi B, zbulohet lista e lojtarëve të federuar

Partizani ka dorëzuar në federatë listën e lojtarëve për sezonin 2020/2021. Në mungesë të përforcimit të ekipit, pjesë e listës janë edhe disa lojtarë nga ekipi U-19 dhe B. Erald Çinari, Kristi Kote dhe Gerhard Hasa janë federuar te ekipi B edhe pse gjatë kampionatit do të jenë pjesë e skuadrës së parë. Situata e Çinarit është e komplikuar për shkak të gjyqit të marrë dhe nuk dihet se si do të bëhet llogaritje e dënimit katër mujor nga FIFA dhe për të mos rrezikuar është menduar federimi te ekipi i dytë. /Partizani.Net/

Lista e plotë:

Portierë:

Alban Hoxha

Aldo Teqja

Livio Malaj

Mbrojtës:

Eneo Bitri

Egzon Belica

Hektor Idrizaj

Esin Hakaj

Agim Dajçi

Elvis Gjoni

Skënder Qato

Mesfushorë:

Esat Mala

William Cordeiro

Rron Broja

Besnik Ferhati

Alesio Hyseni

Eneid Kodra

Sulmues:

Jasir Asani

Brajan Brown

Theophilus Solomon

Tedi Cara

Jurgen Bardhi

Kevi Llanaj

Franc Marinaj

Lucas Cardoso

 

Komento

Lërë një koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MË TË LEXUARAT

To Top