Futboll

Alban Hoxha pjesë e Kombëtares për ndeshjet e Ligës së Kombeve

Kombëtarja shqiptare do të luajë dy ndeshje të rëndësishme kundër Kazakistanit dhe Lituanisë në 11 dhe 14 tetor, të vlefshme për fazën eleminatore të Ligës së Kombeve. Pjesë e kombëtares për keto dy ndeshje do të jetë edhe kapiteni i Partizanit, Alban Hoxha. Portieri i kuq është grumbulluar nga trajneri Reja dhe do të bashkohet ditën e sotme me kuqezinjtë. Hoxha është prej gjashtë vitesh pjesë e Kombëtares së Shqipërisë, por minutat i ka patur të limituara, pasi konkurenca është e fortë me emra si Strakosha apo Berisha. /Partizani.Net/

Komento

Lërë një koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MË TË LEXUARAT

To Top